Кентъки се грижи за бизнеса в 69-53 Handling на Vanderbilt

НАШВИЛ, Тенеси — Баскетболът на Кентъки трябваше да се бори със зъби и нокти за първите си четири победи в играта на SEC, водеща до вторник вечерта. Отбягвайки заявките за късно завръщане, изпълнявайки късно на линията на наказателното хвърляне, намирайки навреме кофи в умиращата жарава, каквото и да е, Wildcats трябваше да упорстват почти всичко. Някой може дори да е хвърлил кухненската мивка в един момент. Обединеното кралство (14-6, 5-3 SEC) взе своите успехи в победите – и със сигурност в загубите. Колективните подутини и натъртвания представиха изпитана в битка група, която беше готова да играе нулеви игри с Вандербилт в Memorial Gymnasium, което в крайна сметка доведе до победа с 69-53 за Wildcats, най-голямата им победа в конферентна игра досега. Пет Wildcats достигнаха двуцифрен брой, тъй като групата на треньора Джон Калипари удължи победната си серия до четири мача за сезона, а победната серия на Кентъки над Commodores (10-10, 3-4) до 14 мача. Стрелящият гард Антонио Рийвс затвърди мястото си като най-добрия играч на Обединеното кралство, вкарвайки 16 точки при стрелба 7-14, представяне на бис спрямо съботната му нощ с 23 точки при победата на Кентъки над Texas A&M. Това е неговият осми мач с 15 или повече точки този сезон. Джейкъб Топин събра четвъртия си дабъл-дабъл за сезона, осигурявайки 12 точки и 10 борби, докато Оскар Чибве добави 15 точки и 13 борби в това, което се почувства като неговия 400-ти дабъл-дабъл. В първите 20 минути имаше пет равенства и шест промени в преднината. Кентъки водеше за 14:57 на полувремето, но Дорес се задържаха силно благодарение на четири или повече точки от четирима играчи, водени от стартовия гард Пол Луис със седем. Вместо отново да играе с храната си като невъзпитано малко дете, UK бързо грабна контрола над играта през второто полувреме, използвайки серия от 9-0, за да предизвика бързо преднината си до 48-30. Стартовият гард Кейсън Уолъс завъртя две тройки от корнер, за да започне частта. Отборът на треньора Джери Стакхаус беше без водещия голмайстор и ребабис Лиъм Робинс, както и резервния нападател Лий Дорт. Въпреки нараняванията, 12 Commodores все пак видяха екшън във вторник. Първоначалният нападател Малик Диа беше този, който поведе с най-високите в кариерата си 14 точки. Превъртете до ContinueCJ Фредрик напълни статистиката с 10 точки, 5 асистенции и 2 борби. Сега той отбеляза 10 или повече точки в четири от последните пет мача на Кентъки. Неговите пет стотинки бяха изравнени с пойнтгарда Сахвир Уилър, който видя повече бягане на пода от последните си две излизания, общо 22 минути. Котките стреляха 57,7 процента от пода през второто полувреме, като се погрижиха за бизнеса по пътя към точкова победа. Скъсването на SEC на Kentucky ще отнеме моментна пауза, тъй като Wildcats ще се върнат у дома, за да се подготвят за спираловидните Kansas Jayhawks в Big 12/SEC Challenge. Котките ще имат възможността да предадат на KU първата си серия от четири загуби под ръководството на главния треньор Бил Селф. Съветът в Rupp Arena в събота, 28 януари е насрочен за 20:00 EST и ще бъде излъчен по ESPN. Повече за победата на Kentucky над Texas A&M Aggies тук. Котките го оставиха да лети от дълбочината на победата. Повече тук. ГЛЕДАЙТЕ: Калипари, Уилямс говорят след победата на Кентъки ГЛЕДАЙТЕ: Чибве, Уеър, Рийвс говорят след победата Бележки от играта от победата можете да намерите тук. Искате ли най-новото за набирането на национални футболисти и баскетболисти, включително мишени на Cats? Преминете към SI All-American за най-новите новини, блогове и актуализации относно най-добрите перспективи на нацията. Sports Illustrated също предлага прозрения, информация и актуални подробности за комарджиите. Вижте го тук.