Най-поставените шефове, орлите се занимават с бизнеса

КАНЗАС СИТИ, Канзас (AP) – Дори с един глезен, Патрик Махоумс остава добър във футбола. Махоумс – с асистенция от резервния куотърбек Чад Хене – помогна на Канзас Сити Чийфс да победят Джаксънвил Джагуарс с 27-20 в събота в дивизионния кръг на плейофите на NFL. Няколко часа по-късно Филаделфия Ийгълс преодоля Ню Йорк Джайънтс с 38-7. Ще има още два мача в неделя, като Бъфало е домакин на Синсинати и Сан Франциско е домакин на Далас. Чийфс и Ийгълс не трябваше да играят по време на кръга с уайлд кард миналия уикенд, тъй като отборът, поставен на върха във всяка конференция, получи сбогом в кръга на дивизията. Нито един от двата отбора не изглеждаше ръждясал. Шефовете имаха някои нервни моменти срещу Джагите, особено след като Махоумс накуцваше от терена с контузия в глезена през втората четвърт. Henne, 37-годишен резервен играч, попълни страхотно, докато бившият MVP беше аут и хвърли пас за тъчдаун, за да изведе Chiefs напред със 17-7. Mahomes се завърна през второто полувреме и направи достатъчно, за да изведе Chiefs до победата. Той изпълни 22 от 30 подавания за 195 ярда и два тъчдауна без прихващания. Ийгълс нямаха проблем да преобърнат Джайънтс, скачайки до преднина от 28-0 до полувремето. Филаделфия имаше повече тъчдауни (четири) през първото полувреме, отколкото Ню Йорк имаше първи дауни (три). Съботният сравнително бездраматичен футболен ден беше много по-различен от кръга с уайлд кард миналия уикенд, когато нямаше преднина. Билс пропиляха 17 точки преднина, преди да се възстановят и да победят Маями. Това измъкване на косъм дойде по-малко от 24 часа, след като Jaguars преодоляха пасив от 27 точки срещу Los Angeles Chargers в едно от най-зашеметяващите ралита в историята на плейофите. Няколко мача бяха решени в последните минути. Бенгалс победиха Рейвънс с 24-17, след като Сам Хъбард върна удара на куотърбека на Балтимор Тайлър Хънтли с 98 ярда за тъчдаун в тайбрека през четвъртата четвърт, изненадващ обрат на събитията, след като Рейвънс бяха готови да поведат. Ето някои други неща, които трябва да знаете по време на следсезона: КАКЪВ Е ПРЕДСТОЯЩИЯТ ГРАФИК? НЕДЕЛЯ Синсинати Бенгалс в Бъфало Билс, 15:00 EST, CBS/Paramount+Dallas Cowboys в Сан Франциско 49ърс, 18:30 EST, Фокс, Фокс Депортес КАКЪВ Е ФОРМАТЪТ ЗА ПЛЕЙОФИТЕ? Това е третият поредна година от текущия формат на плейофите, който включва първите седем отбора както от AFC, така и от NFC. Четирите победители в дивизия и в двете конференции автоматично получават първите четири поставени, независимо от рекорда, и след това първите три отбора с най-добър рекорд които не са спечелили своята дивизия са селекциите с уайлд кард. Ето защо е доста често срещано селекция с уайлдкард да има по-добри резултати — но по-лошо посяване в плейофите — от отбор, завършил като победител в дивизията. Поставеният под номер 1 отбор във всяка конференция получава сбогом във втория кръг — това са Chiefs and Eagles — докато номер 2 е домакин на номер 7, номер 3 е домакин на номер 6 и номер 4 е домакин на номер 5 по време на уикенда с уайлд кард. НФЛ пренарежда отборите след всеки плейофен кръг. Това означава, че без значение как е започнала групата, най-ниско поставеният отбор винаги пътува до най-високо поставения отбор. Има четири кръга до плейофите: кръгът с уайлд кард завърши миналия уикенд, дивизионният кръг е този уикенд, шампионатът на конференцията мачовете са на 29 януари, а Super Bowl е насрочен за 12 февруари в Глендейл, Аризона. КАКВО СЕ ПРОМЕНИ С ОТМЕНЯНЕТО НА BILLS-BENGALS? Играчи и фенове гледаха с ужас на 2 януари как безопасността на Бъфало Билс Дамар Хамлин колабира на терена в Синсинати, когато сърцето му спря и той получи сърдечен масаж, преди да напусне терена с линейка. През следващата седмица същите тези играчи и фенове реагираха с радост на новината за възстановяването на Хамлин. Още по-добри новини дойдоха миналия уикенд: Хамлин посети със съотборниците си в съоръжението на Билс за първи път, откакто беше изписан от болница в Бъфало. Отмяната на мача Билс-Бенгалс поради медицинския страх на Хамлин може да доведе до една голяма промяна в AFC плейофен формат. Мачът за шампионата на AFC ще се играе на неутрален терен, ако Билс победи Бенгалс в неделя, съгласно корекция на правилата, одобрена от собствениците на НФЛ. Това е така, защото Бъфало (13-3) изигра един мач по-малко от Канзас Сити (14-3) и пропусна шанса да спечели първото място. Билс победиха Чийфс с 24-20 на 16 октомври и щяха да задържат тайбрека, ако отборите бяха завършили със същия рекорд. Бъфало загуби с 42-36 от Канзас Сити в дивизионен кръг миналия сезон. Чийфс ще бъде домакин на мача за титлата на AFC срещу всеки друг отбор, включително третия поставен Бенгалс (12-4).___AP NFL: https://apnews .com/hub/nfl и https://twitter.com/AP_NFLCopyright 2023 The Associated Press. Всички права запазени.